Już dziś - 23 listopada w Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie odbędzie się - po raz pierwszy w Polsce - Festiwal Wiedzy IMPA (International Project Management Association). Podczas tego międzynarodowego wydarzenia prelegenci omówią kluczowe kwestie związane z efektywnym zarządzaniem projektami naukowymi.
Tematem przewodnim spotkania będą zagadnienia związane z profesjonalizacją obszaru zarządzania projektami badawczymi i wspierającymi prace badawcze realizowanymi w partnerstwie naukowo-przemysłowym. Festiwal ma na celu budowanie oraz wzmocnienie partnerstwa pomiędzy tymi dwoma sektorami. Zaproszeni goście przedstawią możliwości podejmowania współpracy i sposób finansowania projektów badawczych: zarówno ze źródeł krajowych, jak i międzynarodowych.
W programie festiwalu znalazły się także warsztaty eksperckie poświęcone m.in. aspektom prawnym w procesie zarządzania projektami badawczymi. Warsztaty poprowadzą doświadczeni specjaliści m.in. z Niemiec, Holandii, Belgii, Słowenii i Polski.
W panelu poświęconym współpracy nauki z przemysłem prelegenci omówią założenia projektu Horizon 2020 – nowego programu ramowego UE dotyczącego finansowania badań i innowacji planowanego na lata 2014-2020.
Organizatorzy wydarzenia przewidzieli także specjalistyczne warsztaty dla młodych menedżerów projektów badawczych (organizowane wspólnie z Young Crew Polska), które odbędą się w sobotę 24 listopada.
Do udziału w debatach zaproszeni są wszyscy, którzy chcą poszerzyć wiedzę w zakresie zarządzania projektami badawczymi, a także przedstawiciele sektora przemysłowego i naukowego działający na co dzień w zespołach projektowych.
Tagi:
nauka,
festiwal nauki,
AGH,
badania,
eksperyment,
doświadczenia,
lab,
laboratorium,
laboratoria
wstecz
Podziel się ze znajomymi
23-04-2018
Danio pręgowany to niewielka rybka, której charakterystyka jest niezwykła. Przechodzi te same choroby, co człowiek, a jej genotyp w 80 proc. jest taki, jak u człowieka.
23-04-2018
Nowo odkryte bakterie mogą pomagać dzikim pszczołom w odżywianiu ich młodych – informuje „International Journal of Systematic and Evolutionary Microbiology”.
23-04-2018
Katalog „gwiezdnego DNA” - chemicznych profili 350 tysięcy gwiazd w Drodze Mlecznej - opracowali astronomowie z Europy i Australii.
23-04-2018
Wchłanianie przez komórki składników odżywczych i innych cząsteczek ma zasadnicze znaczenie dla ich przetrwania.
23-04-2018
22 kwietnia obchodzony jest Dzień Ziemi. W tym roku jego hasłem jest "Zatrzymajmy zanieczyszczenie plastikiem".
23-04-2018
Cienka warstwa płatków grafenu pokrywająca powierzchnię implantu może zabijać bakterie i zapobiegać wywołanym przez nie infekcjom.
23-04-2018
Wraz z ilością materiałów wykorzystywanych w druku 3D rośnie liczba branży, które korzystają z ich możliwości.
23-04-2018
Opracowano innowacyjne nanokatalizatory w celu stworzenia zintegrowanego, modułowego i wysoce wydajnego procesu produkcji paliw z odnawialnych źródeł energii.
Recenzje