Polscy matematycy najlepsi!
We Francji nasi zawodnicy rywalizowali w ośmiu kategoriach wiekowych i zawodowych, w których do zdobycia były w sumie 24 medale.
Reprezentację Polski tworzyło 29 osób, które zakwalifikowały się do finału podczas Mistrzostw Polski rozgrywanych na Politechnice Wrocławskiej. Zawodnicy mierzyli się z matematycznymi zadaniami w swoich kategoriach wiekowych – od uczniów szkół podstawowych, przez gimnazjalistów i licealistów, po studentów, dorosłych i profesjonalistów zawodowo zajmujących się informatyką i matematyką.
Złote medale wywalczyli: Paulina Żeleźnik z wrocławskiej Szkoły Podstawowej nr 24 (kategoria CE – uczniowie klas trzecich szkół podstawowych), Radosław Girul z wrocławskiego Gimnazjum nr 38 (kategoria C2 – gimnazjaliści) oraz Łukasz Bożyk, student matematyki na Uniwersytecie Warszawskim (kategoria L2 – studenci).
Listę wszystkich medalistów można znaleźć na stronie http://www.pryzmat.pwr.edu.pl/wiadomosci/1619
Międzynarodowe Mistrzostwa Francji w Grach Matematycznych i Logicznych, zwane także Mistrzostwami Świata, organizowane są w Paryżu od 1987 roku. Polska uczestniczy w nich od 1992 i zdobyła już ok. 120 medali. W zeszłym roku Polacy pobili rekord i zdobyli 12 medali, w tym aż 6 złotych.
Tagi: matematyka, konkurs
wstecz Podziel się ze znajomymi
Doktor z TikToka: fajnie by było, gdyby w sieci to jednak naukowcy...
Aby chronić pisklęta przed pasożytami.
Duże teleskopy sfotografowały dwie formujące się planety
Ogłosiło Europejskie Obserwatorium Południowe (ESO).
Bakteriofagi mogą chronić żywność przed salmonellą
Informuje pismo „Applied and Environmental Microbiology”.
Rękawiczki mogą zawyżać wyniki pomiarów mikroplastiku
Informuje specjalistyczne pismo „Analytical Methods”.










Recenzje