OPTOELEKTRONIKA 2004 jest już trzecią konferencją ukierunkowaną na praktyczne wykorzystanie pomysłów powstałych w polskich laboratoriach laserowych i optycznych. Wraz z ofertą merytoryczną przedstawioną w referatach, posterach i na wystawie, którą stanowić będą innowacyjne materiały i podzespoły, przedstawione zostaną nowe mechanizmy wspomagania działalności ośrodków badawczych prowadzące do transferu współczesnych technologii do małych i średnich przedsiębiorstw (mśp). Zaprezentowane będę również sposoby wspierania innowacyjnej działalności mśp w oparciu o europejskie fundusze strukturalne i sektorowe plany wzrostu konkurencyjności przedsiębiorstw. Po raz pierwszy Konferencja została połączona z Forum Inżynierskim NOT.
Miejscem Konferencji będzie tym razem główny pawilon wystawienniczy MTP.
Termin nadsyłania zgłoszeń:
20 kwietnia 2004 r.
Komunikaty w języku polskim (do trzech stron A4), oraz oferty w języku polskim i angielskim powinny być przygotowane według wymogów redakcyjnych podanych na stronie internetowej:
http://www.itme.edu.pl/optoelektronika2004
Tematyka Konferencji:
- materiały, struktury i technologie dla optoelektroniki,
- elementy i podzespoły optoelektroniczne
- lasery i detektory,
- technika podczerwieni,
- niebieska optoelektronika,
- czujniki optoelektroniczne,
- systemy widzenia maszynowego,
- optoelektroniczne systemy militarne.
Cele:
- prezentacja wyników zaawansowanych prac badawczych wykonywanych na potrzeby wdrożeń,
- prezentacja najnowszych opracowań oraz przyrządów i urządzeń optoelektronicznych powstałych w zakładach przemysłowych,
- prezentacja potrzeb firm produkcyjnych na opracowania naukowe, zaawansowane projekty techniczne i technologie optoelektroniczne.
Formuła:
- na konferencji, podczas sesji tematycznych (optoelektronika w przemyśle, ochronie środowiska, inżynierii bezpieczeństwa oraz w medycynie), wygłoszone zostaną referaty oraz wybrane komunikaty,
- wszystkie zgłoszone komunikaty prezentowane będą w formie plakatów i zostaną opublikowane w materiałach konferencyjnych oraz w postaci ofert w języku polskim i angielskim,
- konferencja odbędzie się w głównym pawilonie wystawienniczym w ramach salonu “nauka dla gospodarki 2004” i towarzyszyć jej będzie wystawa urządzeń optoelektronicznych.
Organizatorzy:
- Instytut Technologii Materiałów Elektronicznych
- Instytut Optoelektroniki, Wojskowa Akademia Techniczna
- Uniwersytet im. Adama Mickiewicza
- Międzynarodowe Targi Poznańskie
Szczegółowe informacje znaleźć można pod adresem: http://www.itme.edu.pl/optoelektronika2004.htm
Bezpośredni kontakt z organizatorami:
broniarek@itme.edu.pl
zero_t@itme.edu.pl
zpatron@wat.edu.pl
wstecz
Podziel się ze znajomymi
24-04-2018
Markery biologiczne należą do wskaźników stosowanych w badaniach medycznych.
23-04-2018
Danio pręgowany to niewielka rybka, której charakterystyka jest niezwykła. Przechodzi te same choroby, co człowiek, a jej genotyp w 80 proc. jest taki, jak u człowieka.
23-04-2018
Nowo odkryte bakterie mogą pomagać dzikim pszczołom w odżywianiu ich młodych – informuje „International Journal of Systematic and Evolutionary Microbiology”.
23-04-2018
Katalog „gwiezdnego DNA” - chemicznych profili 350 tysięcy gwiazd w Drodze Mlecznej - opracowali astronomowie z Europy i Australii.
23-04-2018
Wchłanianie przez komórki składników odżywczych i innych cząsteczek ma zasadnicze znaczenie dla ich przetrwania.
23-04-2018
22 kwietnia obchodzony jest Dzień Ziemi. W tym roku jego hasłem jest "Zatrzymajmy zanieczyszczenie plastikiem".
23-04-2018
Cienka warstwa płatków grafenu pokrywająca powierzchnię implantu może zabijać bakterie i zapobiegać wywołanym przez nie infekcjom.
23-04-2018
Wraz z ilością materiałów wykorzystywanych w druku 3D rośnie liczba branży, które korzystają z ich możliwości.
Recenzje