Informuje "Optics&Laser Europe".
Nowy system laserowej kontroli jakości, opracowany na zlecenie firmy Continental, składa się z trzech laserów skanujących zewnętrzną powierzchnię opony zintegrowanych z sensorami, które analizują odbite laserowe światło od badanej powierzchni oraz z elektronicznego układu sterującego.REKLAMA Czytaj dalej
Analiza powierzchni nowo wyprodukowanych opon, dzięki współpracy trzech niezależnych, lecz współpracujących laserów i sensorów, może zachodzić bezpośrednio na linii produkcyjnej, gdzie jakość każdej pojedynczej opony jest kontrolowana.
Lasery skanują każdą stronę opony (oba boki oraz bieżnik) wiązką czerwonego światła laserowego o długości fali 675 nm z odległości 25 centymetrów.
Za pomocą zintegrowanych w jedno urządzenie sensorów (wraz ze źródłem światła laserowego), system elektroniczny możne zgromadzić wyniki pomiarów z 256000 punktów powierzchni opony - i to w czasie jednej sekundy!
Dzięki tak wielkiej szybkości pomiarów, każda opona może być analizowana, a nie jak to miało miejsce dotąd, wybrany losowo reprezentant całej produkowanej serii.
Układ elektroniczny współpracujący zarówno z laserami, jak i sensorami umożliwia automatyczną komputerową korektę analizowanych danych, tak by system nie traktował napisów oraz innych oznaczeń, jako elementy zagrażające bezpieczeństwu użytkowania opony.
Sensory rejestrujące zmiany w odbiciu światła laserowego od opony zostały tak zaprojektowane, by gładka i lśniąca powierzchnia nowej opony nie uniemożliwiała prawidłowego działania systemu.
Według konstruktorów nowego systemu laserowej kontroli jakości, podobny układ można zastosować również w innych gałęziach przemysłu, którego produkcja wymaga precyzji i unifikacji wytwarzanych materiałów.
PAP
Skomentuj na forum
wstecz
Podziel się ze znajomymi
20-04-2018
Inspirowane naturą urządzenie XANA może być rozwiązaniem pozwalającym na przywrócenie stanu zdrowia do równowagi.
20-04-2018
Dlaczego niektórym chorym na szpiczaka nie pomaga leczenie farmakologiczne?
20-04-2018
Brytyjski nastolatek wypija rocznie niemal wannę słodzonych napojów.
20-04-2018
Naukowcy opracowali nowe magnetyki molekularne, które mogą umożliwić stworzenie nowych nanoskalowych systemów przechowywania danych o wysokiej gęstości.
20-04-2018
Makaron postrzegany jest jako produkt, który w chudnięciu nie pomaga. Niesłusznie – pałaszując kilka porcji pasty tygodniowo można schudnąć.
20-04-2018
Nowe badanie pokazuje, że u starszych osób dorosłych mogą nadal powstawać nowe komórki mózgowe.
20-04-2018
Badania polskich biotechnologów mogą zrewolucjonizować współczesną medycynę.
20-04-2018
Cukier szybko dodaje energii i poprawia nastrój, ale tylko na krótką metę.
Recenzje