W pierwszej części kwietniowego spotkania o historii Towarzystwa opowie prof. Lech Wojtczak, jego wieloletni Prezes. O "Kameleonach białkowych" będzie mówił prof. Maciej Żylicz z Międzynarodowego Instytutu Biologii Molekularnej i Komórkowej. Prof. Grzegorz Węgrzyn z Uniwersytetu Gdańskiego wygłosi referat "50 lat PTBioch - 150 lat DNA".
Podczas drugiej części sesji odbędzie się specjalny pokaz multimedialny na temat historii PTB. Osoby, które chciałyby przesłać filmy i zdjęcia do zaprezentowania podczas sesji, mogą to zrobić do 31 marca br.
Głównym zadaniem Polskiego Towarzystwa Biochemicznego jest popularyzacja biochemii, biologii molekularnej i biotechnologii w Polsce. W tym celu organizuje zjazdy i konferencje naukowe, publikuje również czasopisma naukowe.
PTB należy Zrzeszenia Polskich Towarzystw Lekarskich, współpracuje z Polskim Towarzystwem Chemicznym i Polskim Towarzystwem Fizjologicznym. Współpracuje również z Ukraińskim Towarzystwem Biochemicznym. Jest członkiem Federacji Europejskich Towarzystw Biochemicznych.
Jubileuszowa uroczystość odbędzie się 3 kwietnia w godz. 11.00- 16.00, w Sali Lustrzanej Pałacu Staszica w Warszawie przy ulicy Nowy Świat 72.
PAP/Nauka w Polsce
wstecz
Podziel się ze znajomymi
20-04-2018
Inspirowane naturą urządzenie XANA może być rozwiązaniem pozwalającym na przywrócenie stanu zdrowia do równowagi.
20-04-2018
Dlaczego niektórym chorym na szpiczaka nie pomaga leczenie farmakologiczne?
20-04-2018
Brytyjski nastolatek wypija rocznie niemal wannę słodzonych napojów.
20-04-2018
Naukowcy opracowali nowe magnetyki molekularne, które mogą umożliwić stworzenie nowych nanoskalowych systemów przechowywania danych o wysokiej gęstości.
20-04-2018
Makaron postrzegany jest jako produkt, który w chudnięciu nie pomaga. Niesłusznie – pałaszując kilka porcji pasty tygodniowo można schudnąć.
20-04-2018
Nowe badanie pokazuje, że u starszych osób dorosłych mogą nadal powstawać nowe komórki mózgowe.
20-04-2018
Badania polskich biotechnologów mogą zrewolucjonizować współczesną medycynę.
20-04-2018
Cukier szybko dodaje energii i poprawia nastrój, ale tylko na krótką metę.
Recenzje