Akademia TRIZ dla biznesu
Seminarium to ma na celu rozpropagowanie i wdrożenie nowej formy wsparcia dla rozwoju przedsiębiorczości w Polsce w zakresie analizy problemów techniczno-organizacyjnych i technologicznych firm, przy wykorzystaniu innowacyjnej metodyki TRIZ – Teorii Rozwiązywania Innowacyjnych Zadań. Specyficzna cecha TRIZ, to: prostota uzyskiwanych rozwiązań, niskie koszty realizacji i minimalna ilość prób poprzedzających wdrożenie.
Metodyka TRIZ, mało znana w Polsce, jest rozpowszechniona i niezwykle ceniona niemal we wszystkich liczących się gospodarczo i technologicznie krajach na świecie. Elementy TRIZ są z sukcesami wykorzystywane przez wiodące firmy światowe, takie jak: Siemens, Toyota, Boeing, Hewlett Packard, IBM, Motorola czy Xerox do rozwiązywania wszelkiego rodzaju problemów występujących w bieżącej działalności tych firm.
Seminarium jest skierowane głównie do przedsiębiorców z województw świętokrzyskiego i małopolskiego, jak również konsultantów zajmujących się wsparciem rozwoju kreatywnej przedsiębiorczości w tych regionach i jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Poddziałania 2.2.1 Poprawa jakości usług świadczonych przez instytucje wspierające rozwój przedsiębiorczości i innowacyjności Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013.
Zaproszenie do udziału w seminarium przyjęli m.in. dwaj rosyjscy prelegenci - wybitni znawcy tematyki TRIZ, posiadający najwyższe certyfikaty w tym zakresie nadawane przez Międzynarodową Asocjację TRIZ, współpracujący na co dzień z firmami japońskimi, koreańskimi oraz amerykańskimi, tj. Pan Sergey Faer - specjalista ds. TRIZ-Management i Pan Aleksander Kudryavtsev - specjalista ds. TRIZ-Techniki. Zaproszeni prelegenci w sposób praktyczny przedstawią w szerokim zakresie aspekty dotyczące możliwości i skuteczności wykorzystania metodyki TRIZ w biznesie, w tym również poprzez przeprowadzenie tematycznych warsztatów szkoleniowych dla uczestników seminarium z zakresu rozwiązywania konkretnych, przykładowych problemów występujących w przedsiębiorstwach, przy wykorzystaniu powyższej wskazanej metodyki.
Ze względów organizacyjnych, w celu potwierdzenia udziału, przedsiębiorcy i konsultanci zainteresowani udziałem w seminarium proszeni są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego (uaktywnić) i przesłanie go pod wskazany w nim adres mailowy w terminie do dnia 29 maja br.
Ilość miejsc na seminarium jest ograniczona. Liczy się kolejność nadsyłanych zgłoszeń.
Szczegółowych informacji nt. organizowanego seminarium udzielają pracownicy Oddziału Przedsiębiorczości i Nadzoru właścicielskiego Departamentu Polityki Regionalnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego – Partnera Projektu i Organizatora Seminarium, tel. 41 365 81 79; 41 365 81 83, e-mail: akademia-triz@sejmik.kielce.pl
Źródło: www.transfer.edu.pl
Tagi: biznes, szkolenie, lab, laboratorium, biotechnologia, technologia
wstecz Podziel się ze znajomymi