Szkolenia z zarządzania projektami dla "Naukowców Jutra"
W ramach projektu „Naukowiec Jutra”, organizowanego przez krakowską firmę pm2pm sp. z o.o., odbędą się szkolenia, trwające łącznie 160 godzin. Uczestnicy zajęć zdobędą wiedzę na temat własności intelektualnej i prawnej, finansowaniu badań oraz funduszach unijnych, o zarządzaniu projektami badawczo-naukowymi czy zdobędą wiedzę o narzędziach informatycznych. Z programu skorzystać mogą pracownicy naukowi czy dydaktyczni uczelni, instytutu badawczego czy konsorcjum naukowego lub osoby w takich jednostkach zatrudnione.
„Naukowcy jutra” dowiedzą się, jak krok po kroku uzyskać możliwie najlepsze efekty czy jak definiować cel przedsięwzięcia. Poza tym poznają zasady profesjonalnego planowania, realizowania, kontrolowania i zamykania projektu. Organizatorzy kursu zapewniają, że osoby, które ukończą kurs będą umiały zarządzać projektem zgodnie z międzynarodowymi standardami.
Poza tym, podczas szkolenia badacze nauczą się przygotowywać kompletną dokumentację przetargową, dowiedzą się jak zarządzać dokumentacją w projekcie, a także udoskonalą swoje kompetencje w zarządzaniu zespołem, konfliktem oraz ryzykiem.
Dodatkowo każdy uczestnik projektu "Naukowiec Jutra" będzie miał możliwość przygotowania Indywidualnej Karty Doradztwa Projektowego, która pozwoli praktycznie przećwiczyć zdobytą wiedzę z zakresu zarządzania projektami. Uczestnicy w ramach modułów szkoleniowych otrzymają materiały szkoleniowe oraz podręczniki z obszaru zarządzania projektami pomagające skutecznie przygotować do egzaminu IPMA (International Project Management Association) oraz pogłębiające zdobytą wiedzę.
Oprócz szkoleń w ramach projektu "Naukowiec jutra", firma pm2pm sp. z o.o. organizuje również jednodniowe seminaria informacyjne, których celem jest promowanie idei zarządzania projektami oraz upowszechnienie wiedzy na temat certyfikacji IPMA. Podczas tych seminariów można się również dowiadywać, jak aplikować do udziału w projekcie "Naukowiec Jutra". Pierwsze takie seminarium odbędzie się 25 września w Warszawie. Więcej informacji na temat projektu można znaleźć na stronie: www.nu.pm2pm.pl
Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl
wstecz Podziel się ze znajomymi