Konkurs na stanowisko adiunkta - zatrudnienie obejmuje jeden rok z możliwością przedłużenia na następny, począwszy od 01.06.2012 r., w ramach Europejskiego Projektu NOBLESSE.
W Projekcie tym bierze udział 16 partnerów z różnych krajów Unii Europejskiej. Kandydat będzie realizował, w Zespole Tematycznym „Warstwy molekularne”, kierowanym przez prof. Wlodzimierza Kutnera, zadania Pakietu Roboczego WP3, pn.: "Chemo- and Biosensors - molecular imprinting", Projektu. Do zadań tych należy: opracowanie, przygotowanie i wytworzenie nowych polimerów wdrukowanych molekularnie (MIPs) w zastosowaniu jako materiały do rozpoznawania i sieciowania w czujnikach chemicznych selektywnych względem wybranych substancji o znaczeniu biologicznym. Aktywność zawodowa kandydata będzie obejmowała, chociaż nie jest ograniczona do (i) rozwijania strategii oznaczania wybranych substancji organicznych a zwłaszcza zanieczyszczeń żywności, (ii) udoskonalania właściwości warstw polimerow wdrukowanych molekularnie (MIP), (iii) szkolenia nowego pokolenia europejskich pracowników naukowych, (iv) usprawniania przekazywania wiedzy społeczności naukowej, szkołom wyższym i średnim oraz małym i średnim przedsiębiorstwom jak również nawiązania ścisłych kontaktów z tymi przedsiębiorstwami w celu sprawniejszego przekazywania myśli technicznej.
Wymagania, jakie powinien spełniać Kandydat
(i) Doktorat z chemii lub nauk pokrewnych. (ii) Pobyt na długoterminowym zagranicznym stażu naukowym. (iii) Dorobek naukowy udokumentowany publikacjami o zasięgu międzynarodowym. (iv) Osiągnięcia w badaniach elektrochemicznych, chemii polimerów a zwłaszcza polimerów wdrukowanych molekularnie, obrazowaniu mikroskopowym, w projektowaniu i badaniu czujników chemicznych oraz w XPS, spektroskopii FTIR i Ramana. Pożądane jest rownież doświadczenie w przygotowywaniu warstw kompozytowych fulerenów, nanorurek węglowych lub grafenu i polimerów przewodzących, polimeryzacji elektrochemicznej, elektrochemicznej spektroskopii impedancyjnej, mikrograwimetrii piezoelektrycznej oraz mikroskopii sił atomowych i skaningowej mikroskopii elektronowej.
Wymagane dokumenty
(i) Podanie, (ii) życiorys, (iii) autoreferat (nie przekraczający 3500 znaków drukarskich), zawierający zwięzłą informację o zainteresowaniach naukowych, dotychczasowych osiągnięciach, ewentualnym udziale w projektach badawczych i własnych zamierzeniach badawczych w ramach NOBLESSE, (iv) odpis dyplomu doktorskiego, (v) spis publikacji naukowych, patentów i wystąpień na konferencjach naukowych, (vi) opinia przynajmniej jednego samodzielnego pracownika naukowego, specjalisty z chemii lub nauk pokrewnych, o Kandydacie. W ramach postępowania konkursowego Kandydaci mogą być proszeni o publiczną prezentację wyników swoich dotychczasowych badań w formie seminarium w IChF PAN.
Zgłoszenia na Konkurs należy przesłać do dnia 01.04.2012 r. do godz. 15.00 listem poleconym na adres:
Instytut Chemii Fizycznej PAN, ul. Kasprzaka 44/52, 01-224 Warszawa, z dopiskiem na kopercie: „Konkurs na stanowisko adiunkta/JV”.
Konkurs zostanie rozstrzygnięty w dniu 23.04.2012 r.
Źródło:
http://ichf.edu.pl
Tagi:
konkurs,
adiunkt,
substancja,
zanieczyszczenie,
żywnosci,
polimer,
warstwa,
XPS,
spektroskopia FTIR,
spektroskopia Ramana,
czujnik,
grafen,
mikrograwymetria,
mikroskopia
wstecz
Podziel się ze znajomymi