Ponad 800 miejsc pracy powstanie w Katowicach
"Wybudowanie Parku od podstaw poza miastem byłoby na pewno tańsze, niż adaptowanie na ten cel starego zakładu. Unia Europejska dofinansowuje jednak takie projekty, by przywrócić życie w takich miejscach, położonych bardzo często w centrach miast" - powiedział Trzaskalik.
Budżet przedsięwzięcia to blisko 54 mln zł; dofinansowanie z UE i budżetu centralnego wynosi blisko 38 mln zł, a pozostałą sumę wyłożył inwestor.
Park ma się przyczynić do podniesienia konkurencyjności przedsiębiorstw, udostępniając im nowoczesną infrastrukturę, pomagając we wdrożeniu nowoczesnych technologii i realizacji innowacyjnych projektów.
W Parku na firmy czekać będzie ponad 12 tys. m kw. powierzchni biurowych, usługowych, wystawienniczych, magazynowych i produkcyjnych. Przedsiębiorstwa będą miały dostęp do usług doradczych i szkoleniowych oraz pomoc i ułatwienia w ubieganiu się o środki unijne.
Realizację projektu rozpoczęto we wrześniu 2005 r. Gotowe są już dwa budynki biurowo-usługowe i jeden produkcyjny. Działa w nich obecnie 11 firm, zatrudniających ok. 300 osób. Zakończenie wszystkich prac przewidziano na koniec przyszłego roku. Część Parku Przemysłowego powstanie w Chełmie Śląskim, gdzie powstanie nowy budynek o powierzchni 785 m kw.
We Polsce działa 25 parków przemysłowych, 15 parków naukowo- technicznych i 20 inkubatorów technologicznych.
PAP
wstecz Podziel się ze znajomymi