Konferencja POCH - Nowa oferta - nowe perspektywy
Celem konferencji było przedstawienie nowej oferty oraz związanych z tym dodatkowych możliwości i korzyści jakie stwarza obecnie swoim klientom firma POCH. Są one efektem nawiązania współpracy z firmami THERMO FISHER SCIENTIFIC reprezentowanej przez Armanda van de Putte oraz FISHER SCIENTIFIC przedstawionej przez Olivera Growe. Podczas tego wydarzenia zaprezentowano również nowy system B2B funkcjonujący w firmie POCH dzięki któremu możliwe jest również dokonywanie zakupów produktów oferowanych przez POCH przez internet. W kolejnym wystapieniu Tomasz Wałęsa – v-ce prezes POCH przedstawił trzy nowe produkty: GHB – test do wykrywania tzw.” pigułek gwałtu”, Stress Test – dzięki, któremu każdy będzie mógł sprawdzić swój poziom stresu oraz mający wiele zastosowań specjalny żel np. do osuszania i zachowywania pierwotnej swieżości kwiatów. GHB będzie elementem ogólnopolskiej kampanii społecznej mającej na celu uchronienie kobiet przed staniem się ofiarami „pigułek gwałtu”.
Warto podkreślić, że nad jakością wszystkich produktów wytwarzanych w POCH czuwa wysoko wykwalifikowany i ciągle szkolony, również poza granicami kraju, dział kontroli jakości. Jako drugi w Polsce - obok Państwowego Instytutu Weterynaryjnego w Puławach - dysponuje chromatografem gazowym GC-MS, umożliwiającym wykonywanie nawet najbardziej skomplikowanych analiz chemicznych.
Podczas konferencji spotkało się szerokie gremium laborantów z całej Polski, które miały możliwość nie tylko zapoznania się z nowościami oferowanymi przez firmę POCH, ale i również wysłuchania kilku prelekcji. W niezwykle intersujący sposób - nie tylko dla osób, które na co dzień pracują w laboratorium – przestawiła swój wykład pt. „Ciecze jonowe – nadzieja nowych technologii” prof. Urszula Domańska z Politechniki Warszawskiej. W nie mniejszym skupieniu i zaciekawieniu śledzono wykład Marka Różyckiego, który dokonał interpretacji ustawy o opakowaniach i odpadach przemysłowych, w szczególności w kontekście odpadów powstających w pracy w laboratorium. Omówił on również konsekwencje wchodzącego w życie 1 czerwca 2007 r i budzącego bardzo wiele kontrowersji projektu REACH dotyczącego rejestracji substancji chemicznych, którego wprowadzenie przez Polską wiąże się kwotą ponad 10 mln Euro.
Konferencję zakończyła połączona z bankietem uroczysta kolacja.
wstecz Podziel się ze znajomymi