„Polskie laboratoria” w Toruniu w oczach uczestnika
Tego typu spotkania gromadzą nie tylko wybitnych pracowników naukowych reprezentujących jednostki naukowo-badawcze z całej Polski, ale dzięki bardzo dobrej organizacji i możliwości dotarcia do różnego typu jednostek edukacyjnych, produkcyjno-przemysłowych itp. o szerokim profilu działania, stanowią ciekawa alternatywę dla podobnych imprez branżowych gdzie nacisk kładzie się głównie na aspekty reklamowe, a nie na merytoryczny poziom spotkania. Ponadto dotarcie do użytkownika zapewnia atrakcyjna lokalizacja imprezy.
Dzięki obecności różnorodnej grupy odbiorców seminarium zapewnia liczne możliwości w kwestii poszerzenia wiedzy, umiejętności nie tylko z zakresu nauki i techniki, ale także obejmuje swoja tematyka aspekty prawne z dużym naciskiem na obowiązujące normy i przepisy co w dzisiejszych czasach wydaje się wysoce ważnym elementem rozwoju (prelekcja dr inż. Tomasza Tarko oraz arch. Sławomira Florkiewicza). Ponadto organizatorzy nie pomijają jednego z najważniejszych aspektów pracy tzn. bezpieczeństwa – kwestii często zaniedbywanej i traktowanej marginalnie z rożnych powodów, co wydaje się absurdalnym podejściem, nie tylko ze względu na wymogi prawne, ale przede wszystkim ze względu na kwestie zagrożenia życia ludzkiego (wykład dr Krzysztofa Benczka z CIOP).
Tematyka spotkań tworzy swoista piramidę tematyczna co pozwala uczestnikom na selekcje pewnych interesujących dla nich zagadnień. Każdy prelegent służy rzeczowa pomocą i jest otwarty na pytania, ewentualne sugestie uczestników. Organizatorzy starają się na bieżąco aktualizować tematykę spotkań uatrakcyjniając je o liczne wykłady gości zagranicznych tak aby osoby zaproszone w jak największym stopniu skorzystały z tego typu przedsięwzięcia. Forma przekazu jest jasna, rzetelna z wyróżnieniem najistotniejszych elementów i problemów.
http://laboratoria.net/home/10940.html