INFOS po raz pierwszy w Polsce
Możliwość zorganizowania konferencji INFOS w Polsce to dla nas nie tylko zaszczyt, ale przede wszystkim potwierdzenie, iż polscy naukowcy coraz bardziej liczą się w międzynarodowym środowisku naukowym – powiedział prof. Bogdan Majkusiak z Instytutu Mikroelektroniki i Optoelektroniki Politechniki Warszawskiej. – Staramy się zachęcić do udziału w wydarzeniu także polskie firmy, dla których konferencja stanie się unikatową szansą spotkania z międzynarodowym środowiskiem naukowym mającym wpływ na rozwój branży high-tech.
Pierwszy dzień INFOS’u jest adresowany do młodych badaczy. Konferencję rozpocznie seminarium pt. „Elektrony, fonony i fotony w nanostrukturach” („Electrons, Phonons and Photons in Nanostructures"). Aby umożliwić wzięcie udziału w zajęciach jak największej liczbie osób, organizatorzy obniżyli koszty uczestnictwa we wspomnianej części wydarzenia. Ponieważ w tym roku konferencja po raz pierwszy organizowana jest w środkowo – wschodniej części Europy, IMIO spodziewa się dużego zainteresowania młodych, posiadających znaczący wkład w rozwój nauki, badaczy.
Podczas kolejnych trzech dni konferencji zostaną zorganizowane dwie równoległe sesje - prelekcje plenarne oraz wykłady zaproszonych gości. Ważnym elementem wydarzenia będzie także sesja plakatowa. Pośród podejmowanych tematów znajdą się zagadnienia dotyczące m.in. granic rozwoju krzemowej elektroniki, czy zastosowań nowych materiałów w nanoelektronice. Pełen program wydarzenia dostępny jest na stronie: www.infos2013.wut.pl.
Sponsorem konferencji jest Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii CEZAMAT oraz Oxford Instruments.
Narzędzia, jakimi posługują się polscy naukowcy prowadząc badania, z roku na rok stają się coraz lepsze. Nowoczesne, chętnie współpracujące z przedsiębiorcami i międzynarodowymi ośrodkami akademickimi laboratoria wyposażone w aparaturę state-of-the-art, jak powstający obecnie w Warszawie CEZAMAT, sprawiają, że jesteśmy postrzegani jako partnerzy, z którymi warto nawiązywać współpracę - powiedział Romuald Beck, wiceprezes zarządu do spraw naukowych spółki CEZAMAT PW – Ten milowy krok polskiej nauki nie byłby jednak możliwy bez aktywnej wymiany wiedzy, osiągnięć i doświadczeń. Dlatego waga organizowania INFOS’u w Polsce jest tak duża.
***
O Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii (CEZAMAT)
Sieć wyspecjalizowanych laboratoriów
Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii CEZAMAT to największa w Polsce inwestycja w obszarze wysokich technologii. Finansowany ze środków unijnych projekt obejmuje budowę kompleksu laboratoriów wyposażonych w unikatowe w skali światowej urządzenia badawcze. Oprócz Laboratorium Centralnego przy ul. Poleczki w Warszawie, powstaną lub zmodernizowane zostaną cztery dodatkowe laboratoria: przy Instytucie Fizyki Doświadczalnej Uniwersytetu Warszawskiego, przy Instytucie Technologii Materiałów Elektronicznych, przy Instytucie Wysokich Ciśnień PAN oraz w Wojskowej Akademii Technicznej. Dostęp do wszystkich laboratoriów CEZAMAT-u będzie otwarty dla pracowników naukowych oraz doktorantów i studentów z uczelni polskich i zagranicznych, a także dla pracowników przedsiębiorstw polskich i zagranicznych zainteresowanych współpracą badawczą i rozwojową.
Krok milowy w polskiej nauce
Interdyscyplinarne centrum naukowo-badawcze CEZAMAT będzie odpowiedzią na aktualne problemy polskiej nauki: rozproszenie potencjału jednostek prowadzących działalność badawczo-rozwojową, słabą współpracę centrów naukowych z biznesem, a co za tym idzie, małym udziałem finansowania badań przez podmioty gospodarcze.
Centrum będzie prowadziło badania z zakresu nowoczesnych materiałów i technologii, a ich wyniki będą wykorzystywane m.in. w przemyśle: teleinformatycznym, medycznym, obronnym, samochodowym czy lotniczym. Warta około 385 milionów zł inwestycja w wysokie technologie pomoże wzmocnić konkurencyjność polskiej gospodarki i zmniejszyć lukę technologiczną między Polską, a wiodącymi krajami Unii Europejskiej.
Razem dla nauki
Projekt Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii CEZAMAT jest realizowany przez konsorcjum ośmiu renomowanych warszawskich ośrodków naukowych, w tym czterech instytutów Polskiej Akademii Nauk (Instytut Chemii Fizycznej, Instytut Fizyki, Instytut Wysokich Ciśnień i Instytut Podstawowych Problemów Techniki), Instytutu Technologii Materiałów Elektronicznych,
Politechniki Warszawskiej, Uniwersytetu Warszawskiego oraz Wojskowej Akademii Technicznej.
Więcej informacji na temat projektu CEZAMAT jest dostępnych na stronie internetowej: www.cezamat.eu. Zachęcamy również do odwiedzenia profilu na Facebooku: www.facebook.com/CEZAMAT.
Kontakt dla mediów:
Partner of Promotion Sp. z o. o.
Marta Rzetelska, m.rzetelska@partnersi.com.pl, 22 858 74 58 wew. 93
Magdalena Obłoza, m.obloza@partnersi.com.pl, 22 858 74 58 wew. 97
CEZAMAT PW Sp. z o. o.
Marek Marchut, m.marchut@cezamat.eu, 22 234 71 51
Tagi: infos, konferencja, lab, laboratorium, laboratoria
wstecz Podziel się ze znajomymi