InNOWatorki – 25 lat po transformacji ustrojowej
Minister nauki i szkolnictwa wyższego prof. Lena Kolarska-Bobińska poprowadzi panel dyskusyjny w ramach VI Kongresu Kobiet. Wezmą w nim udział kobiety-innowatorki ze świata nauki i biznesu, które mają na swoim koncie wiele międzynarodowych sukcesów.Specjalistka zajmująca się transferem technologii i komercjalizacją, polska chirurg, która dokonała czwartego na świecie i pierwszego w USA przeszczepu twarzy, przewodnicząca Rady CERN, wynalazczyni sztucznej kości, współtwórczyni i CEO ogólnopolskiej społeczności Geek Girls Carrots – wszystkie te wyjątkowe kobiety minister nauki i szkolnictwa wyższego prof. Lena Kolarska-Bobińska zaprosiła do udziału w panelu dyskusyjnym „InNOWartorki”, który odbędzie się w ramach tegorocznego Kongresu Kobiet. MNiSW zaprasza 9 maja 2014 r. o godz. 15:30 do Sali Kongresowej PKiN w Warszawie. Dyskusję poprowadzi prof. Lena Kolarska-Bobińska oraz red. Paulina Chylewska. Debata będzie transmitowana na żywo na stronie www.nauka.gov.pl.
W roku, w którym obchodzimy 25. rocznicę zwycięstwa „Solidarności” i 10. rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, minister nauki i szkolnictwa wyższego zaprosiła kobiety, których dokonania w nauce, biznesie i działalności społecznej zasłużyły na miano innowacji. Opowiedzą one m.in.: w jakich warunkach przyszło im pracować, co je inspiruje, w jaki sposób realizowały swoje pasje, co im pozwoliło osiągnąć sukces i czym są dla nich innowacje.
W panelu udział wezmą:
- Jane M. Muir – Amerykanka zajmująca się transferem technologii i komercjalizacją, prezeska Stowarzyszenia Uniwersyteckich Menadżerów Technologii.
- prof. Maria Siemionow – polska chirurg i transplantolog pracująca w USA. W 2008 r. dokonała pierwszego w USA przeszczepu twarzy.
- prof. Agnieszka Zalewska – pierwsza kobieta, która została wybrana Przewodniczącą Rady w CERN. Ukończyła fizykę na UJ w Krakowie. Związana z Instytutem Fizyki Jądrowej PAN.
- prof. Grażyna Ginalska – szefowa Katedry i Zakładu Biochemii i Biotechnologii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Kierowała zespołem biochemików, który odkrył sztuczną kość.
- Kamila Sidor – współtwórczyni i CEO ogólnopolskiej społeczności Geek Girls Carrots działającej na rzecz zwiększania udziału kobiet w branżach związanych z nowymi technologiami.
Źródło: www.nauka.gov.pl
Tagi: panel dyskusyjny, lab, laboratorium, nauka, biznes, innowacje
wstecz Podziel się ze znajomymi
Doktor z TikToka: fajnie by było, gdyby w sieci to jednak naukowcy...
Aby chronić pisklęta przed pasożytami.
Duże teleskopy sfotografowały dwie formujące się planety
Ogłosiło Europejskie Obserwatorium Południowe (ESO).
Bakteriofagi mogą chronić żywność przed salmonellą
Informuje pismo „Applied and Environmental Microbiology”.
Rękawiczki mogą zawyżać wyniki pomiarów mikroplastiku
Informuje specjalistyczne pismo „Analytical Methods”.










Recenzje