Warszawscy naukowcy stworzyli pogotwie sinicowe
Zespół naukowców UW opracował innowacyjną metodę zwalczania zakwitów sinic i powstrzymywania ich rozwoju.
Laboratoria.net
|
Zamknij X
|
Zespół naukowców UW opracował innowacyjną metodę zwalczania zakwitów sinic i powstrzymywania ich rozwoju.
Na Uniwersytecie działa już siedem spółek typu spin-off. To firmy utworzone przez naukowców pracujących na UW, których udziałowcem jest właśnie uczelnia.
Rada Ministrów przyjęła dziś program wieloletni, który zakłada wsparcie finansowe dla Uniwersytetu Warszawskiego na lata 2016-2025.
Uniwersytet Jagielloński i Uniwersytet Warszawski zwyciężyły ex aequo w XVI Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2015.
Wydziały chemiczne czterech polskich uczelni: Politechniki Warszawskiej, Politechniki Wrocławskiej, Uniwersytetu Wrocławskiego i Uniwersytetu Warszawskiego w 2015 roku będą...
Strefa działania to nowa przestrzeń w BUW-ie, w której studenci, absolwenci i pracownicy UW mogą realizować swoje pomysły biznesowe. Sfera nauki łączy się tu ze sferą biznesu.
Atomową pamięć o doskonałych parametrach pracy i wyjątkowo prostej konstrukcji opracowano na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego (FUW).
Najwyższe standardy nauczania, dostęp do wiedzy i praktycznych umiejętności niezbędnych na rynku pracy w gospodarce opartej na innowacyjności zapewni studentom, doktorantom oraz...
Od 2013 roku Komisja Europejska finansuje badania nad praktycznym wykorzystaniem właściwości grafenu, w ramach projektu „Graphene Flagship”.
Uniwersytet Warszawski został członkiem Mazowieckiego Klastra Chemicznego. To druga inicjatywa, która łączy uczelnię z Płockim Parkiem Przemysłowo-Technologicznym.