Polscy studenci zbadają kosmiczne mikroorganizmy
W wyższych warstwach atmosfery krążą mikrometeoryty i mikroorganizmy - całkowicie odmiennych od tych, które występują na Ziemi.
Laboratoria.net
|
Zamknij X
|
W wyższych warstwach atmosfery krążą mikrometeoryty i mikroorganizmy - całkowicie odmiennych od tych, które występują na Ziemi.
Nawet największe kosmiczne śmieci można złapać w sieci, by potem pomóc im bezpiecznie spłonąć w atmosferze.
Grupa brytyjskich badaczów przez około 30 lat przyglądała z Amazońskim lasom deszczowym.
PW-Sat, pierwszy polski satelita, zakończył swoją kosmiczną misję – pod koniec października spłonął w górnych warstwach atmosfery.
Chroniąca Ziemię przed promieniowaniem ultrafioletowym Słońca warstwa ozonu w atmosferze wykazuje pierwsze oznaki odbudowywania się po latach jej niebezpiecznego ubożenia -...
2,5 miliarda lat temu dzięki zjawisku fotosyntezy rośliny zaczęły rozbijać wodę uzyskując tlen i wodór, dając tym początki atmosfery, która z kolei przyczyniła się do powstania...
Amerykańska agencja kosmiczna NASA wystrzeliła w środę na orbitę swojego pierwszego satelitę, którego zadaniem jest mierzenie stężenia dwutlenku węgla w atmosferze ziemskiej.
Od jakości powietrza po promieniowanie słoneczne, informacje na temat naszej atmosfery mają kluczowe znaczenie dla nas wszystkich.
Finansowany ze środków UE projekt badawczy CarbFix przyniósł przełom w technologii wychwytywania i składowania CO2 - poinformowała Komisja Europejska.
Niektóre z najbardziej znanych i niszczycielskich katastrof naturalnych w historii wiążą się z erupcjami wulkanów.