Pierwsza edycja konkursu Celuj w Innowacje rozstrzygnięta
Kapituła Konkursu podjęła decyzję o przyznaniu dofinansowania aż 5. projektów badawczych w zakresie chorób zapalnych w chorobach płuc. Inicjatorem konkursu jest polska firma farmaceutyczna Celon Pharma S.A. Konkurs skierowany był do ośrodków i instytucji naukowych oraz ich pracowników, którzy poprzez udział w konkursie mogli otrzymać szansę na otrzymanie dofinansowania zgłoszonego projektu badawczego. Inicjatywę wsparli swoim autorytetem wybitni eksperci związani z czołowymi ośrodkami naukowymi w kraju, którzy wraz z Organizatorami konkursu dokonali wyboru najlepszych projektów spośród kilkunastu nadesłanych z całego kraju.
Maciej Wieczorek, Prezes Zarządu Celon Pharma S.A.: Dziękujemy za wszystkie przesłane zgłoszenia. Zainteresowanie środowiska naukowego konkursem potwierdza, że takie inicjatywy są potrzebne. Poziom merytoryczny zgłoszonych projektów był bardzo wysoki, dlatego zdecydowaliśmy się przeznaczyć na nie większe wsparcie finansowe niż początkowo planowaliśmy. Zdecydowaliśmy się wesprzeć te projekty, które zdaniem ekspertów i naszym mają szansę stać się ważnym krokiem na drodze do poszukiwania skutecznych i nowoczesnych terapii w zakresie chorób płuc. Dziękuję także Kapitule Konkursu, za zaangażowanie i wsparcie merytoryczne w wyłanianiu najlepszych projektów.
Monika Lamparska – Przybysz, Kierownik Działu Badawczo-Rozwojowego Innowacyjnych Produktów Leczniczych Celon Pharma S.A.: Postawiliśmy na te projekty, które były najbardziej zbieżne z zaproponowanym przez nas zakresem tematycznym i prezentują nowe podejście do omawianych zagadnień. Obecnie prowadzimy rozmowy, które określają konkretne zasady współpracy przy realizacji zgłoszonych projektów.
Prof. Tomasz Targowski, Klinika Chorób Wewnętrznych, Pneumonologii i Alergologii, Wojskowy Instytut Medyczny w Warszawie - członek Kapituły Konkursu – Gratuluję wszystkim laureatom. Poziom zgłoszeń potwierdza ogromny potencjał polskich naukowców. Cieszę się, że firmy to dostrzegają i decydują się na wprowadzanie narzędzi, umożliwiających jego wykorzystanie. Takie podejście, otwierające pole do współpracy biznesu i nauki jest w naszym kraju bardzo potrzebne.
Łączne dofinansowanie projektów w ramach I. edycji konkursu przekroczy 600 000 PLN. Lista rankingowa została przygotowana w oparciu o ilość przyznanych punktów przez członków Kapituły Konkursu.
Więcej informacji dotyczących konkursu znajduje się na http://celonpharma.com/b-r/konkurs/
Źródło: www.farmacom.com.pl
Tagi: konkurs, innowacje, projekt badawczy, lab, laboratorium
wstecz Podziel się ze znajomymi
Doktor z TikToka: fajnie by było, gdyby w sieci to jednak naukowcy...
Aby chronić pisklęta przed pasożytami.
Duże teleskopy sfotografowały dwie formujące się planety
Ogłosiło Europejskie Obserwatorium Południowe (ESO).
Bakteriofagi mogą chronić żywność przed salmonellą
Informuje pismo „Applied and Environmental Microbiology”.
Rękawiczki mogą zawyżać wyniki pomiarów mikroplastiku
Informuje specjalistyczne pismo „Analytical Methods”.










Recenzje